Híreink
Főmenü

2013. május 24-én került megrendezésre az Összehasonlító Jogi Intézet alapításának 10. évfordulója alkalmából az "International Conference for the 10th Anniversary of the Institute of Comparative Law" című nemzetközi konferencia. A rendezvény plenáris ülésén Prof. Dr. Szabó Gábor rektor úr és Prof. Dr. Hajdú József, az ÁTJK megválasztott dékánja köszöntötte az egybegyűlteket. Prof. Dr. Badó Attila a jogösszehasonlítás és a szegedi Összehasonlító Jogi Intézet oktatásban és kutatásban betöltött szerepéről tartott előadást. Prof. Dr. Paczolay Péter, a Magyar Alkotmánybíróság elnöke a jogösszehasonlítás alkotmánybíráskodási munkában betöltött szerepéről beszélt, hangsúlyozva, hogy e módszertan megjelenésére több okból és módon is lehetőség nyílhat, de meghatározóvá meglátása szerint nem válhat a közeljövőben. Dr. Bencze Mátyás, a Debreceni Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánhelyettese a jogösszehasonlítás módszertanának a rendes bíráskodásban betöltött szerepéről folytatott kutatásait ismertette a közönséggel. A plenáris ülés zárásaként Prof. Dr. Detlev Belling az Intézet német, Éric Blin a francia és Dr. Mezei Péter az angol nyelvű képzéseinek múltjáról jelenéről és jövőjéről tartott rövid prezentációt. Az ebédszünetet követően három nyelven (angol, francia és német) tartott szekcióülésekre került sor, ahol az SZTE ÁJTK oktatói mellett az Intézet partneregyetemiről (Potsdam, Montpellier), magyarországi társkarokról (Debrecen, Pécs, Miskolc) érkező vendégek adtak elő.